Aukcja Malarstwa Polskiego (4) / 12 lutego 2020

38. Georg Wichmann | Kwiaty w szklanym wazonie

Aukcja dziAukcje archiwalneAukcja Malarstwa Polskiego (4)Kwiaty w szklanym wazonie
38
Kwiaty w szklanym wazonie - 1Kwiaty w szklanym wazonie - 2

Georg Wichmann (1876 Lwówek Śląski - 1944 Szklarska Poręba)

Kwiaty w szklanym wazonie

olej, sklejka, 63, 5 x 27, 5 cm, sygn. p. d.: G. Wichmann

Georg Wichmann W latach 1895-98 studiował w berlińskiej akademii w pracowni A.von Wernera i w Karlsruhe u L.von Kalckreutha. Uzupełniał wykształcenie w Królewcu pod kierunkiem O.Jernberga oraz we Wrocławiu u C.E.Morgensterna i Ed.Kaempffera. W latach 1902-3 przebywał w rodzinnej miejscowości, a w latach 1903-14 w Michałowicach. Po przeprowadzce do Gruszkowa (koło Kowar) zaangażował się w ratowanie ludowego dziedzictwa kulturowego. Od 1924 r. zamieszkał w Szklarskiej Porębie Górnej. Był członkiem i współzałożycielem Stowarzyszenia Artystów św. Łukasza. Malował portrety i pejzaże, w tym szczególnie chętnie krajobrazy Karkonoszy. Swoje prace wielokrotnie wystawiał w siedzibie stowarzyszenia (Młyn św. Łukasza), w Muzeum Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Hamburgu i Görlitz.