Aukcja Dzieł Sztuki / 28 listopada 2020

88. Francois Stroobant | Zimowy pejzaż z zamkiem

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiZimowy pejzaż z zamkiem
88
Francois Stroobant | Zimowy pejzaż z zamkiem

Francois Stroobant (1819 Bruksela - 1916 Bruksela)

Zimowy pejzaż z zamkiem

olej, płyta, 31,5 × 40 cm
sygn. p. d.: F.S.

Francois Stroobant
Studia malarskie odbył w Akademii w rodzinnej Brukseli, w pracowniach F.J. Naveza i P. Lautersa. Jego tworczość to przede wszystkim przedstawienia wedut. Artysta odbył liczne podroże po Europie, odwiedzając m. in. tereny Niemiec oraz Polski. Od 1850 swoje życie związał z Belgią, gdzie mieszkał i pracował. Z tego czasu pochodzą liczne przedstawienia widokow Brukseli, Brugii oraz innych belgijskich miast i miasteczek. Tworczość artysty zachwyca z jakim pietyzmem ten oddawał wszelkie szczegoły architektonicznych elementow. Malarskości każdego przedstawienia oddawały mistrzowskie posługiwanie się Stroobanta światłocieniem. Artysta rownież posługiwał się litografią. W 1865 roku objął stanowisko dyrektora Akademii Molenbeek Saint-Jean w Brukseli. W 1878 otrzymał tytuł Oficera Orderu Leopolda. Prace artysty znajdują się w zbiorach m.in. w Brukseli i w Budapeszcie.
Cena wylicytowana
16 000 zł