olej, płótno, 48 x 35 cm, sygn. i dat. p.d.; F. Wastkowski / 1886
Franciszek Wastkowski Uczeń Feliksa Brzozowskiego. Związany z warszawskim życiem artystycznym. Swoje obrazy prezentował od 1867 roku w Zachęcie. Artysta w swojej twórczości najczęściej malował sceny rodzajowe oraz pejzaże. Jego prace znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Zachęcie.