Varia 17 / 11 maja 2017

76. Franciszek Sunderland | Widok na Pałac Staszica, 1937 r.

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 17Widok na Pałac Staszica, 1937 r.
76
Widok na Pałac Staszica, 1937 r.

Franciszek Sunderland (1 poł. XX w.)

olej, tektura, 35 x 50 cm, sygn. p.d.: Franciszek Sunderland 37

Franciszek Sunderland Malarz pochodzenia żydowskiego. Swe nauki pobierał u Konrada Krzyżanowskiego. W 1935 roku w Salonie Sztuki Czesława Garlińskiego przy ul. Mazowieckiej 8 w Warszawie odbyła się wystawa prac Sunderlanda oraz jego przyjaciela Apolinarego Sperskiego. Przedstawił na niej szereg olejnych obrazów ukazujących zaciszne ulice Warszawy po zmroku. Artysta wykorzystując paletę stonowanych barw malował także zaciszne zakątki innych polskich miast, pełnych swoistego uroku. Najczęściej wykorzystywał technikę akwareli.
Cena wylicytowana
3 000 zł