3. Aukcja Sztuki XXI wieku / 11 czerwca 2016

33. Franciszek Ledóchowski | Gagatki, 2014

Strona głównaAukcje archiwalne3. Aukcja Sztuki XXI wiekuGagatki, 2014
33
Gagatki, 2014

Franciszek Ledóchowski (ur. 1981)

Gagatki, 2014

olej, płótno, 70 x 100 cm, sygn. i opisany na odwrocie

Franciszek Ledóchowski Studiował w Europejskiej Akademii Sztuk (gdzie duży wpływ wywarł na niego Franciszek Starowieyski), Ecole Superieure des Beaux Arts d’Angares (Francja) oraz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale grafiki, którą ukończył w 2007 roku. Zajmuje się filmem, fotografią, ilustracją, malarstwem oraz grafiką. Wyróżniony w wielu konkursach (m.in. Fundacji im. Franciszki Eibisch). Przeszedłwszy przez wiele stylów (każdy stanowił osobny cykl malarski) doszedł do abstrakcji, którą uprawia od 2015 roku. Wciąż ją rozwija i doskonali. W swoim malarstwie nawiązuje do japońskiego malarstwa gestu oraz europejskiej tradycji abstrakcji ekspresyjnej. Autor kilku wystaw indywidualnych oraz uczestnik szeregu wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.
Cena wylicytowana
2 200 zł