1. Aukcja Sztuki XXI wieku / 12 grudnia 2015

34. Franciszek Ledóchowski | Amerykańska noc, 2014

homeAukcje archiwalne1. Aukcja Sztuki XXI wiekuAmerykańska noc, 2014
34
Amerykańska noc, 2014

Franciszek Ledóchowski (ur. 1981)

Amerykańska noc, 2014

olej, płótno, 70 x 120 cm, opisany na odwrocie: Amerykańska noc | olej 70 x 120 cm 2014 r. | Franciszek Ledóchowski

Franciszek Ledóchowski Studiował w Europejskiej Akademii Sztuk (gdzie duży wpływ wywarł na niego Franciszek Starowieyski), Ecole Superieure des Beaux Arts d’Angares (Francja) oraz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale grafiki, którą ukończył w 2007 roku. Zajmuje się filmem, fotografią, ilustracją, malarstwem oraz grafiką. Wyróżniony w wielu konkursach (m.in. Fundacji im. Franciszki Eibisch). Przeszedłwszy przez wiele stylów (każdy stanowił osobny cykl malarski) doszedł do abstrakcji, którą uprawia od 2015 roku. Wciąż ją rozwija i doskonali. W swoim malarstwie nawiązuje do japońskiego malarstwa gestu oraz europejskiej tradycji abstrakcji ekspresyjnej. Autor kilku wystaw indywidualnych oraz uczestnik szeregu wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.
Cena wylicytowana
5 000 zł