Aukcja Rzemiosła i Biżuterii / 5 grudnia 2020

27. | Figura owczarka (Grosse Schäferhund)

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Rzemiosła i BiżuteriiFigura owczarka (Grosse Schäferhund)
27
figura-owczarka-grosse-schferhund-405740588712539165965036

Figura owczarka (Grosse Schäferhund)

proj. Theodor Kärner, Allach, l. 1938–1939
porcelana biała szkliwiona; na spodzie odciśnięte: znak wytwórni, sygnatura projektanta „TH. KÄRNER” oraz numer modelu „76”, oryginalna nalepka salonu firmy Allach; wym. 27 x 44 cm; stan zachowania bardzo dobry

Allach Porcelain wyprodukował model „Grosse Schäferhund” w ilości zaledwie 143 sztuk (lit.: Allach Porcelain 1936–1945, t. 2 (Porrell), str. 412).

Cena wylicytowana
30 000 zł