Varia 36 / 27 czerwca 2020

113. Ewa Skaper | Wiosenka, 2001 r.

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 36Wiosenka, 2001 r.
113
Wiosenka, 2001 r.

Ewa Skaper (ur. 1954 Olsztyn)

Wiosenka, 2001 r.

olej, płótno, 13 × 18 cm
sygn. p. d.: Skaper
opisany na odwrocie: 577/EWA SKAPER/ GDAŃŚK 2001/WIOSENKA/OLEJ 13 X 18

Ewa Skaper Studiowała w latach 1975-1980 w PWSSP w Gdańsku uzyskując dyplom w pracowni prof.J.Zabłockiego. Zafascynowana malarstwem późnego średniowiecza i wczesnego renesansu włoskiego, zwłaszcza twórczością Piero Della Francesca tworzy obrazy, których temat pozostaje sprawą drugorzędną. Jest pretekstem do pracy nad zadaniem czysto malarskim ? do budowania koloru, kontrastów form i struktur, poszukiwania napięć. Artystka w oparciu o gruntowną znajomość technik dawnych mistrzów osiąga w swoich obrazach niezwykłą głębię i świetlistość.
Cena wylicytowana
1 000 zł