Aukcja Sztuki Fantastycznej / 26 listopada 2022

32. Ewa Pello | Gli Amanti di Lucca, 2022

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejGli Amanti di Lucca, 2022
gli-amanti-di-lucca-2022-ewa-pello-1135252Ewa Pello | Gli Amanti di Lucca, 2022

Ewa Pello (ur. 1964)

Gli Amanti di Lucca, 2022

olej, płótno, 70 x 100 cm, sygnowany p.d.: 'EWA | PELLO' oraz opisany na odwrocie: 'Ewa Pello | "Gli Amanti di Lucca" | 2022

Ewa Pello
W latach 1983-89 studiowała na wydziale Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obroniła w 1989 roku w pracowni prof. Zbysława Maciejewskiego. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, m.in.: na Ogólnopolskim Biennale Pasteli, Nowy Sącz (I nagroda, 1994), Ogólnopolskim Biennale Pasteli, Nowy Sącz (wyróżnienie, 1996), Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (wyróżnienie, 1998), II Ogólnopolskim Biennale Pasteli (II nagroda, 2000). Artystka mistrzowsko operuje światłem w obrazach, potęguje ono klimat tajemnicy i niedopowiedzenia.
Cena wylicytowana
25 000 zł