Aukcja Malarstwa Polskiego / 8 lutego 2023

6. Eugeniusz Urbański-Nieczuja | Dama z goździkiem

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Malarstwa PolskiegoDama z goździkiem
dama-z-gozdzikiem-eugeniusz-urbanski-nieczuja-796333dama-z-gozdzikiem-eugeniusz-urbanski-nieczuja-1183381

Eugeniusz Urbański-Nieczuja (1877-1955)

Dama z goździkiem

olej, płótno, 49,5 x 34,5 cm, sygn. l.d.: E.Urbański de Nieczuja

Eugeniusz Urbański-Nieczuja ciekawy, mało znany malarz, m.in. autor portretów kobiecych przedstawianych na ornamentalnie traktowanym tle witraży lub wzorzystych tkanin, często z motywem pawich piór. W jego obrazach widać wpływy sztuki secesji, a także inspiracje malarstwem E. Okunia. Prace artysty przechowywane są m.in. w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi (Profil kobiety na tle witraża). W okresie międzywojennym obrazy artysty zyskały popularność dzięki reprodukcjom na pocztówkach krakowskiego Wydawnictwa Salonu Malarzy Polskich
Cena wylicytowana
18 000 zł *Sprzedaż warunkowa