Aukcja Malarstwa Polskiego (3) / 10 lipca 2019

18. Eugeniusz Urbański-Nieczuja | Dama w parku

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Malarstwa Polskiego (3)Dama w parku
Dama w parku - 1Dama w parku - 2

Eugeniusz Urbański-Nieczuja (1877-1955)

Dama w parku

olej, płótno, 50 x 74 cm, sygn. l.d.: E. Nieczuja-Urbański

Eugeniusz Urbański-Nieczuja
Malarz portretów kobiecych przedstawianych na ornamentalnie traktowanym tle witraży lub wzorzystych tkanin, często z motywem pawich piór. W jego obrazach widać wpływy sztuki secesji, a także inspiracje malarstwem Edwarda Okunia. Prace artysty przechowywane są m.in. w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi (Profil kobiety na tle witraża). W okresie międzywojennym obrazy artysty zyskały popularność dzięki reprodukcjom na pocztówkach krakowskiego Wydawnictwa Salonu Malarzy Polskich.
Cena wylicytowana
12 000 zł