Aukcja Prac na Papierze: Sztuka współczesna / 20 marca 2019

77. Eugeniusz Geppert | Dżokej na czerwonym koniu

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na Papierze: Sztuka współczesnaDżokej na czerwonym koniu
77
Dżokej na czerwonym koniu

Eugeniusz Geppert (1890 Lwów - 1979 Wrocław)

Dżokej na czerwonym koniu

akwarela, papier, 20 x 15 cm, niesygnowany

kolekcja Bogdana Góreckiego

Eugeniusz Geppert Studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem J.Malczewskiego i S.Dębickiego. W latach 20-tych przebywał jako stypendysta w Paryżu. Prezentował tam swe prace na Salonie Jesiennym (w latach 1925, 1927, 1928) oraz galeriach Au Sacre du Printemps i Carmine. Po powrocie do Krakowa wystawiał w TPSP, warszawskim Salonie Garlińskiego, IPS oraz we Lwowie. Należał do ogrupowania Nowa Generacja i Zwornik. Po wojnie zamieszkał we Wrocławiu, gdzie wykładał w PWSSP. W 1962 roku założył Grupę Wrocławską. Uprawiał malarstwo inspirowane tematyką polskiej batalistyki, a po wojnie dużą część prac poświęcił pejzażom. Stworzył dojrzały styl malarski, zbliżony do abstrakcji aluzyjnej. Gamę barwną płócien wyznaczały tony zieleni, błękitów i brązów, a materię malarską tworzyły smugi farby.
Cena wylicytowana
2 500 zł