Varia 30 / 29 czerwca 2019

76. Eugeniusz Dzierzencki | Łodzie

HomeAukcje archiwalneVaria 30Łodzie
76
Łodzie

Eugeniusz Dzierzencki (1905 Warszawa - 1990 Sopot)

Łodzie

olej, tektura, 18 × 22 cm
sygn. p. d.: E.Dzierzencki

Eugeniusz Dzierzencki Edukację malarską rozpoczął w Warszawie w Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem M. Kotarbińskiego i W. Skoczylasa (w latach 1924 ? 1925). Począwszy od 1935 r. regularnie spędzał wakacje na Półwyspie Helskim, skąd wyjeżdżał do Lisiego Jaru, Jastrzębiej Góry i Karwii. Od 1949 roku należał do Komitetu Polskich Artystów Marynistów, a od 1956 roku do Ogólnopolskiej Grupy Artystów Plastyków ?Zachęta?. Brał udział w licznych wystawach marynistycznych m. in. w Pierwszej Wystawie Marynistycznej w 1958 roku w Warszawie. Dzierzencki pozostawił po sobie bogatą spuściznę malarską o szerokim wachlarzu tematycznym. Jego realistyczne obrazy cechuje doskonały warsztat, czysty i pewny rysunek. Łodzie na morzu to charakterystyczny motyw ikonograficzny w twórczości artysty, który malował je o różnych porach dnia i roku oraz w zróżnicowanej aurze.
Cena wylicytowana
1 900 zł