Aukcja Malarstwa Polskiego / 23 czerwca 2021

10. Emile Eisman-Semenowsky | Portret młodej kobiety, 1892 r.

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja Malarstwa PolskiegoPortret młodej kobiety, 1892 r.
portret-mlodej-kobiety-1892-r-emile-eisman-semenowsky

Emile Eisman-Semenowsky (1857 Polska – 1911 Paryż?)

Portret młodej kobiety, 1892 r.

olej, płyta, 31 x 23 cm, sygn. i dat. l.g.: Eisman Semenowsky.Paris 1892

Emile Eisman-Semenowsky Artysta najprawdopodobniej polskiego pochodzenia o żydowskich korzeniach. Był genialnym samoukiem, brak bowiem jakikolwiek informacji o jego edukacji artystycznej. W latach 80-tych mieszkał w Paryżu. Z tego właśnie okresu pochodzi najwięcej jego prac. Inspirował się orientalizmem i starożytnością. W jego twórczości dominują kobiety, które były natchnieniem i pasją artysty. Malował je w stylizowanych orientalnych sukniach, flirtująco spoglądające spod parasolki czy piękne, zamyślone, zapatrzone. Jego obrazy urzekają doskonałością i pięknem.
Estymacja:
13 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza:
10 000 zł