Aukcja Dzieł Sztuki / 22 sierpnia 2020

78. Emile Eisman-Semenowsky | Piękna blondynka

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiPiękna blondynka
78
piekna-blondynka-emile-eisman-semenowsky-839859piekna-blondynka-emile-eisman-semenowsky-1098754

Emile Eisman-Semenowsky (1857 Polska – 1911 Paryż?)

Piękna blondynka

olej, deska, 33 × 23,5 cm
sygn. i dat. l. g.: E. Eisman-Semenowsky/ 1888 (?)

Emile Eisman-Semenowsky Artysta najprawdopodobniej polskiego pochodzenia o żydowskich korzeniach. Był genialnym samoukiem, brak bowiem jakikolwiek informacji o jego edukacji artystycznej. W latach 80-tych mieszkał w Paryżu. Z tego właśnie okresu pochodzi najwięcej jego prac. Inspirował się orientalizmem i starożytnością. W jego twórczości dominują kobiety, które były natchnieniem i pasją artysty. Malował je w stylizowanych orientalnych sukniach, flirtująco spoglądające spod parasolki czy piękne, zamyślone, zapatrzone. Jego obrazy urzekają doskonałością i pięknem.
Cena wylicytowana
10 000 zł