Aukcja Dzieł Sztuki / 28 listopada 2020

87. Elisabeth Stechele-Mauer | Martwa natura z balijskimi statuetkami i wazą Meiji

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiMartwa natura z balijskimi statuetkami i wazą Meiji
87
Elisabeth Stechele-Mauer | Martwa natura z balijskimi statuetkami i wazą Meiji

Elisabeth Stechele-Mauer (1885-przed 1958)

Martwa natura z balijskimi statuetkami i wazą Meiji

olej, płótno, 56,5 × 47 cm
sygn. p. g.: E.Stechele-Maurer

Elisabeth Stechele-Mauer
Artystka niemieckiego pochodzenia, związana z monachijskim środowiskiem artystycznym. Studiowała w Akademii w Monachium w pracowni Carla Blosa. Malowała pejzaże, portrety, ale przede wszystkim zasłynęła jako autorka martwych natur. Jej charakterystycznym motywem właśnie w tych przedstawieniach stanowią wazy z japońskimi scenkami ukazującymi wydłużone sylwetki dystyngowanych gejsz.
Cena wylicytowana
0 zł