15. Edward Harrison Compton | Pejzaż

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 39Pejzaż
pejzaz-edward-harrison-compton-1798511pejzaz-edward-harrison-compton-1408985

Edward Harrison Compton (1881 Feldafing-1960)

Pejzaż

olej, płótno, 51 x 71 cm, sygn. p.d.: E.HARISSON/COMPTON

Edward Harrison Compton Malarz architektury oraz pejzaży. Początkowo kształcił się u swego ojca Edwarda Teodora, a następnie w Szkole Sztuk Pięknych i Rzemiosła w Londynie. Jego twórczość skupia się wokół pejzaży górskich a także widoków z okolic Trydentu i z Anglii. Znakomicie odzwierciedlał grę słońca (zwłaszcza w bukowych lasach), jesienne nastroje a także ulotną atmosferę poranków i wieczorów. Malował również martwe natury z kwiatami (zgodnie z ich naukową prawdą i znajomością formy), sporadyczniej portrety (m. in. siostry Dory). Wystawiał m. in. w Monachium (w 1907 r. w Kunstvereinie), Berlinie. Obecnie jego prace znajdują się w Galerii Sztuki w Newcastle i Norymberdze.