Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

147. | DWULUFOWY PISTOLET SKAŁKOWY, PODRÓŻNY, ANGLIA, 1 POŁ. XIX W.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówDWULUFOWY PISTOLET SKAŁKOWY, PODRÓŻNY, ANGLIA, 1 POŁ. XIX W.
147
DWULUFOWY PISTOLET SKAŁKOWY, PODRÓŻNY, ANGLIA, 1 POŁ. XIX W.

dł. całk. 197 mm, kaliber 11 mm, masa 430 g

L u f y stalowe , gwintowane, wkręcane do komory zamkowej w układzie pionowym. Z a m e k skrzynkowy, skałkowy, u dołu sygnowany literą „V” zwieńczoną koroną – znak jakości londyńskiego cechu rusznikarzy; monogram wiązany „CP” zwieńczony koroną – marka używana przez londyński cech rusznikarzy. Z lewej strony skrzynki umieszczony przełącznik – lufa górna, lufa dolna. Obok grawerowany, ozdobny owal z napisem „Nicholson”. Na prawej płycie zamka podobnie dekorowany owal z napisem „London”. Język spustowy chowany w skrzynce zamka. Mechanizm zamka sprawny. Kolba typu angielskiego, wykonana z jednorodnego kawałka drewna orzechowego. Mocowana do komory zamkowej śrubą na grzbiecie oraz śrubą na tylnej blasze języka spustowego. W komplecie klucz do wykręcania luf i szczypce do lania kul.

Cena wylicytowana
2 800 zł