Aukcja Dzieł Sztuki / 9 maja 2020

54. Désiré Thomassin | Krajobraz przed burzą, 1919 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiKrajobraz przed burzą, 1919 r.
54
Krajobraz przed burzą, 1919 r.

Désiré Thomassin (1858 Wiedeń - 1933 Monachium)

olej, płyta, 64 × 101 cm
sygn. i dat. p. d.: D.Thomassin/Munchen 1919

Désiré Thomassin Austriacki malarz i kompozytor, syn wysokiego urzędnika na dworze księcia Parmy. Początkowo w latach 1877-1881 kształcił się w Królewskiej Szkole Muzycznej w Monachium, gdzie był uczniem Gabriela Reichenbergera i Maxa Hiebera, a następnie studiował malarstwo w monachijskiej akademii pod kierunkiem Wilhelma Dieza. Związał się z tamtejszym środowiskiem artystycznym, będąc jednocześnie w bliskim kontakcie z kolonią artystów w Dachau. Należy do najbardziej znanych austriackich malarzy realistycznych przełomu wieków. Malował głównie w technice olejnej - nastrojowe pejzaże, a także przedstawienia rodzajowe, sceny z życia rybaków i epizody z polowań. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach publicznych (m.in. w Nowej Pinakotece w Monachium) i prywatnych.
Cena wylicytowana
18 000 zł