olej, płótno, 81 x 60 cm, sygn. i dat. p.d.: D.LINCOW 2014, opisany na odwrocie: DOROTA LENIEC- LINCOW / "Skrzypek" / 2014
Dorota Leniec-Lincow Urodzona w Warszawie w 1955 roku. Uczęszczała do Liceum Plastycznego w warszawskich Łazienkach i Studium Charakteryzacji.Studiowała w Hiszpanii na Wyższej Szkole Sztuk Pięknych im. San Fernando w Madrycie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem i ilustracją książkową. Tematyka to
przeważnie realizm magiczny, portret i architektura. Wystawiała swoje prace w Warszawie i wielokrotnie w Hiszpanii. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.