Aukcja ze zbiorów Kolekcjonera / 28 września 2022

22. Dorota Grynczel | Kompozycja 2/93, 1993

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ze zbiorów KolekcjoneraKompozycja 2/93, 1993
kompozycja-293-1993-dorota-grynczel

Dorota Grynczel (1950-2018)

Kompozycja 2/93, 1993

olej, płótno, 85 x 55 cm, opisany na odwrocie: DOROTA GRYNCZEL | 2/93 "Kompozycja 2/93"

Dorota Grynczel
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 1977 roku w Pracowni prof. Jana Tarasina oraz Pracowni prof. Wojciecha Sadleya, ale osobą, która wywarła na niej szczególnie wielki wpływ był niewątpliwie prof. Stefan Gierowski.Była profesorem zwyczajnym na Wydziale Malarstwa, od 2012 roku pełniła funkcję Dziekana tego Wydziału.Zajmowała się tkaniną unikatową i malarstwem sztalugowym. Była stypendystką The Pollock-Krasner Fundation w Nowym Jorku (1992) oraz Fundacji Kultury i Fundacji Batorego w Warszawie (1993). Jest laureatką wielu nagród, m.in. Ministra Kultury i Sztuki (1976); Srebrny Klocek na 7. Międzynarodowym Biennale w Brukseli (1996); Brązowy Medal na 9. Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi (1998).
Cena wylicytowana
23 000 zł