73 Aukcja Młodej Sztuki / 17 października 2018

13. Dawid Schab | Martwa natura z homarem, 2018

Strona głównaAukcje archiwalne73 Aukcja Młodej SztukiMartwa natura z homarem, 2018
Martwa natura z homarem, 2018

Dawid Schab

Martwa natura z homarem, 2018

olej, płótno, 61 x 61 cm, sygn. L.d.: Schab18, na odwrocie certyfikat autentyczności

Dawid Schab Ur. 1973 w Rybniku, mieszka i tworzy w Bristolu, Wielka Brytania. Studiował Prawo, absolwent Politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jednak to malarstwo zdominowało wszystko. Malarstwem sztalugowym zajmuje się od 1999r., ale rysunek towarzyszy od najmłodszych lat. W 1998 pracował w Firmie Film Factory w Bielsku Białej na stanowisku Asystenta Animatora Głównego dla Walt Disney przy produkcji gier komputerowych Disney. Preferowana technika to olej na płótnie oraz suche pastele na papierze. Prace charakteryzują się bardzo bogatą kolorystyką i silną grą światła i cienia, z pogranicza fowizmu i ekspresjonizmu. Tematami prac są głównie martwe natury, zwierzęta, ale też pejzaże, rzadko portrety. Uczęszczał przez 2 lata na zajęcia malarstwa i rysunku na ASP w Krakowie. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Swoje prace sprzedaje głównie w Wielkiej Brytanii, ale też do Australii, Danii, Niemiec, USA, Chin oraz w Polsce.
Cena wylicytowana
3 000 zł