olej, płótno, 120 x 100 cm, sygn. i dat. na odwrocie: "New York"/ OLEJ 100 x 120 cm / Dariusz / Ślusarski
Dariusz Ślusarski Absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (wcześniej ukończył LP w Częstochowie). Zajmuje się głównie malarstwem olejnym utrzymanym w stylistyce surrealistycznej. Na swoich obrazach bardzo sprawnie łączy sztukę realistyczną z motywami nadrealnymi. Jego prace doceniane są za nienaganny warsztat malarski oraz umiejętność oddania skomplikowanych światów powstałych w wyobraźni artysty. Obrazy Ślusarskiego zdobią ściany wielu prywatnych kolekcjonerów w kraju i za granicą. Swoje prace prezentował na wielu wystawach – m.in. w Amsterdamie, Dreźnie, Kopenhadze, Pradze, Londynie.