11 Aukcja Sztuki XXI wieku / 12 maja 2018

55. Dariusz Grabuś | Kalifornia, 2018

Strona głównaAukcje archiwalne11 Aukcja Sztuki XXI wiekuKalifornia, 2018
55
Kalifornia, 2018

Dariusz Grabuś (ur. 1973)

Kalifornia, 2018

akryl, płótno, 100 x 100 cm, sygn. na odwrocie

Dariusz Grabuś
Zajmuje się malarstwem i fotografią, jest absolwentem Sopockiej Szkoły Fotografii. Prace Grabusa są chłodne i zdystansowane, świetnie obrazują melancholię i wyobcowanie mieszkańców dużych miast. Poszukuje nowych kontekstów dla odwiecznych motywów samotności. Sceny z pogranicza snu i jawy, w których postaci giną w miejskich pejzażach, doskonale łączą się z obrazami prezentującymi formy geometryczne. Inspiruje się realizmem, surrealizmem, abstrakcją, a nawet pop-artem. W jego twórczości można dostrzec też wyraźny wpływ malarza Edwarda Hoppera czy Davida Hockneya. Jego prace znajdują się u kolekcjonerów w Polsce i zagranicą. Wystawy indywidualne: Galeria Otwarta, Gdańsk 2014, Domoteka, Warszawa 2015 i 2016, Sztuka wyboru 2016.
Cena wylicytowana
3 600 zł