18 Aukcja Sztuki XXI Wieku / 7 marca 2020

31. Dariusz Grabuś | Dom za miastem, 2019

Strona głównaAukcje archiwalne18 Aukcja Sztuki XXI Wieku Dom za miastem, 2019
31
Dom za miastem, 2019

Dariusz Grabuś (ur. 1973)

Dom za miastem, 2019

akryl, płótno, 100 x 100 cm, sygnowany p.b.: 'DAREK GRABUS 19'

Dariusz Grabuś
Zajmuje się malarstwem i fotografią, jest absolwentem Sopockiej Szkoły Fotografii. Prace Grabusa są chłodne i zdystansowane, świetnie obrazują melancholię i wyobcowanie mieszkańców dużych miast. Poszukuje nowych kontekstów dla odwiecznych motywów samotności. Sceny z pogranicza snu i jawy, w których postaci giną w miejskich pejzażach, doskonale łączą się z obrazami prezentującymi formy geometryczne. Inspiruje się realizmem, surrealizmem, abstrakcją, a nawet pop-artem. W jego twórczości można dostrzec też wyraźny wpływ malarza Edwarda Hoppera czy Davida Hockneya. Jego prace znajdują się u kolekcjonerów w Polsce i zagranicą. Wystawy indywidualne: Galeria Otwarta, Gdańsk 2014, Domoteka, Warszawa 2015 i 2016, Sztuka wyboru 2016.
Cena wylicytowana
7 500 zł