akryl, płótno, 110 x 110 cm, sygnowany p.b.: DAREK GRABUS oraz opisany na odwrocie: BEZ TYTUŁU | DAREK GRABUS | AKRYL NA PŁÓTNIE | 2020 | 110x110 cm
Dariusz Grabuś Zajmuje się malarstwem i fotografią. Absolwent Sopockiej Szkoły Fotografii. Prace Grabusa są chłodne i zdystansowane, świetnie obrazują melancholię i wyobcowanie mieszkańców dużych miast. Poszukuje nowych kontekstów dla odwiecznych motywów samotności. Sceny z pogranicza snu i jawy, w których postaci giną w miejskich pejzażach, doskonale łączą się z obrazami prezentującymi formy geometryczne. Inspiruje się realizmem, surrealizmem, abstrakcją, a nawet pop-artem. W jego twórczości można dostrzec też wyraźny wpływ malarza Edwarda Hoppera czy Davida Hockneya. Jego prace znajdują się u kolekcjonerów w Polsce i zagranicą.