20 Aukcja Sztuki XXI wieku / 22 sierpnia 2020

54. Dariusz Grabuś | Basen, 2020

Strona głównaAukcje archiwalne20 Aukcja Sztuki XXI wiekuBasen, 2020
54
basen-2020-dariusz-grabus

Dariusz Grabuś (ur. 1973)

Basen, 2020

akryl, płótno, 110 x 110 cm, sygnowany p.b.'DAREK GRABUS'

Dariusz Grabuś
Zajmuje się malarstwem i fotografią, jest absolwentem Sopockiej Szkoły Fotografii. Prace Grabusa są chłodne i zdystansowane, świetnie obrazują melancholię i wyobcowanie mieszkańców dużych miast. Poszukuje nowych kontekstów dla odwiecznych motywów samotności. Sceny z pogranicza snu i jawy, w których postaci giną w miejskich pejzażach, doskonale łączą się z obrazami prezentującymi formy geometryczne. Inspiruje się realizmem, surrealizmem, abstrakcją, a nawet pop-artem. W jego twórczości można dostrzec też wyraźny wpływ malarza Edwarda Hoppera czy Davida Hockneya. Jego prace znajdują się u kolekcjonerów w Polsce i zagranicą. Wystawy indywidualne: Galeria Otwarta, Gdańsk 2014, Domoteka, Warszawa 2015 i 2016, Sztuka wyboru 2016.
Cena wylicytowana
9 000 zł