Aukcja Sztuki Fantastycznej / 27 czerwca 2020

3. Daniel Pawłowski | Powołanie, 2020

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejPowołanie, 2020
Powołanie, 2020

Daniel Pawłowski (ur. 1989)

Powołanie, 2020

suchy olej, pasty pozłotnicze, papier, 46 x 61 cm,
sygnowany p.d.: Pawłowski | 2020

Daniel Pawłowski
Urodzony i zamieszkały we Włocławku gdzie tworzy. Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ze specjalizacją Konserwatorstwa Zabytków. Wielokrotnie nagradzany w plenerach i konkursach malarskich. Jego obrazy malowane są według technik dawnych mistrzów i charakteryzuje je bogactwo detalu. Przez lata zaszyty w cieniu swojej pracowni, samodzielnie szlifował warsztat, zgłębiając tajniki malarstwa olejnego, które mimo młodego wieku opanował do perfekcji. Pojawił się jakby znikąd wzbudzając ogromne zainteresowanie wśród kolekcjonerów i tysięcy odbiorców sztuki na całym świecie. Wybrane wystawy: 2020 – cykl wystaw zbiorowych „Odblask Tajemnicy” w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, Muzeum Realizmu Magicznego w Ochorowiczówce, Pałacu Rembielińskiego w Warszawie; 2019 – międzynarodowe targi sztuki „Carrousel du Louvre 2019”, Luwr, Paryż; 2019 –  wystawa zbiorowa „Niepodległa - Suwerenna”, Galeria Sztuki „Szuszarnia”, Centrum Kultury Browar B we Włocławku; 2019 – wystawa zbiorowa „Statek Robinsona”, Muzeum Architektury we Wrocławiu
Cena wylicytowana
24 000 zł