Aukcja Sztuki XXI wieku / 28 maja 2022

4. Daniel Krysta | BL775, 2022

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja Sztuki XXI wiekuBL775, 2022
Daniel Krysta | BL775, 2022

Daniel Krysta (ur. 1976)

BL775, 2022

akryl, płótno, 50 x 40 cm, sygnowany i opisany na odwrocie: 'DANIEL KRYSTA | tyt: "BL 775" | tech: Akryl na płótnie | 40 x 50 cm | 2022 | Daniel Krysta'

Daniel Krysta
Polski malarz współczesny tworzący obrazy łączące hiperrealizm i malarstwo materii. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (1999–2004). Dyplom z malarstwa uzyskał w 2004 roku w pracowni prof. Stanisława Kortyki. Dyplom „Materia, przedmiot, znak” został nominowany do Grand Prix 2004 w konkursie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na najlepszy dyplom ukończenia studiów w zakresie sztuk pięknych (2004). Dyplom został nagrodzony przyznaniem stypendium Banku Millennium „Prestige”. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach publicznych (m.in. Muzeum Narodowe w Gdańsku, Galeria Bielska BWA) oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Estymacja:
3 000 - 5 000 zł
Cena wywoławcza:
2 000 zł