Varia 36 / 27 czerwca 2020

29. Czesław Tumielewicz | Ulica Lawendowa w Gdańsku, 2018 r.

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 36Ulica Lawendowa w Gdańsku, 2018 r.
29
Ulica Lawendowa w Gdańsku, 2018 r.

Czesław Tumielewicz (ur. 1942 Lida)

akryl, płótno, 73 × 92 cm
sygn. p. d.: TUMIELEWICZ 2018
opisany na odwrocie: CZESŁAW/TUMIELEWICZ/2018/ GDAŃSK/ULICA LAWENDOWA/73 X 92

Czesław Tumielewicz
W 1968 ukończył Wydział Architektury na Politechnice Gdańskiej; w tym samym czasie uczył się malarstwa pod kierunkiem A. Gerzbaka i W. Lama. Ukończył poznańską PWSSP, gdzie studiował grafikę pod kierunkiem L. Mianowskiego. Jest wykładowcą na gdańskiej PWSSP. Jego prace wystawiane były, między innymi: w KMPiK w Bydgoszczy (1965), w BWA, w Zakopanem (1973), W Galerii Fundacji Kościuszkowskiej, w Nowym Jorku (1980), w Grise Galerie w Paryżu (1984). Zaczynał od happeningu, sztuki konceptualnej, miał okres geometrycznej abstrakcji, a obecnie uprawia swego rodzaju „magiczny realizm”.
Cena wylicytowana
4 400 zł