Aukcja Prac na Papierze / 18 lipca 2020

158. Czesław Tumielewicz | Para w kwiatach, 1917

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na PapierzePara w kwiatach, 1917
158
Para w kwiatach, 1917

Czesław Tumielewicz (ur. 1942 Lida)

Para w kwiatach, 1917

suchoryt, akwarela, papier, 39 x 29 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Czesław TUMIELEWICZ 17, opis. ołówkiem u dołu: Para w kwiatach. suchoryt, akwarela

Czesław Tumielewicz
W 1968 ukończył Wydział Architektury na Politechnice Gdańskiej; w tym samym czasie uczył się malarstwa pod kierunkiem A. Gerzbaka i W. Lama. Ukończył poznańską PWSSP, gdzie studiował grafikę pod kierunkiem L. Mianowskiego. Jest wykładowcą na gdańskiej PWSSP. Jego prace wystawiane były, między innymi: w KMPiK w Bydgoszczy (1965), w BWA, w Zakopanem (1973), W Galerii Fundacji Kościuszkowskiej, w Nowym Jorku (1980), w Grise Galerie w Paryżu (1984). Zaczynał od happeningu, sztuki konceptualnej, miał okres geometrycznej abstrakcji, a obecnie uprawia swego rodzaju „magiczny realizm”.
Cena wylicytowana
750 zł