Varia 37 / 26 września 2020

96. Czesław Tumielewicz | Martwa natura z flądrami II, 2019 r.

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 37Martwa natura z flądrami II, 2019 r.
96
Czesław Tumielewicz | Martwa natura z flądrami II, 2019 r.

Czesław Tumielewicz (ur. 1942 Lida)

Martwa natura z flądrami II, 2019 r.

akryl, płótno, 40,5 x 50,5 cm
sygn. i dat. p. d.: tumielewcz 19
na odwrocie opis

Czesław Tumielewicz
W 1968 ukończył Wydział Architektury na Politechnice Gdańskiej; w tym samym czasie uczył się malarstwa pod kierunkiem A. Gerzbaka i W. Lama. Ukończył poznańską PWSSP, gdzie studiował grafikę pod kierunkiem L. Mianowskiego. Jest wykładowcą na gdańskiej PWSSP. Jego prace wystawiane były, między innymi: w KMPiK w Bydgoszczy (1965), w BWA, w Zakopanem (1973), W Galerii Fundacji Kościuszkowskiej, w Nowym Jorku (1980), w Grise Galerie w Paryżu (1984). Zaczynał od happeningu, sztuki konceptualnej, miał okres geometrycznej abstrakcji, a obecnie uprawia swego rodzaju „magiczny realizm”.
Cena wylicytowana
2 400 zł