Varia® 47 / 25 czerwca 2022

133. Czesław Tumielewicz | Gdańsk. Żuraw i Spichlerze

Strona głównaAukcje archiwalneVaria® 47Gdańsk. Żuraw i Spichlerze
133
Czesław Tumielewicz | Gdańsk. Żuraw i Spichlerze

Czesław Tumielewicz (ur. 1942 Lida)

Gdańsk. Żuraw i Spichlerze

akryl, płótno, 73 × 92 cm
sygn. p. d.: „TUMIELEWICZ 2020”

opisany na odwrocie: „CZESŁAW TUMIELEWICZ 2020 |GDAŃSK – ŻURAW I SPICHLERZE |73 × 92

Czesław Tumielewicz
W 1968 ukończył Wydział Architektury na Politechnice Gdańskiej; w tym samym czasie uczył się malarstwa pod kierunkiem A. Gerzbaka i W. Lama. Ukończył poznańską PWSSP, gdzie studiował grafikę pod kierunkiem L. Mianowskiego. Jest wykładowcą na gdańskiej PWSSP. Jego prace wystawiane były, między innymi: w KMPiK w Bydgoszczy (1965), w BWA, w Zakopanem (1973), W Galerii Fundacji Kościuszkowskiej, w Nowym Jorku (1980), w Grise Galerie w Paryżu (1984). Zaczynał od happeningu, sztuki konceptualnej, miał okres geometrycznej abstrakcji, a obecnie uprawia swego rodzaju „magiczny realizm”.
Cena wylicytowana
7 000 zł