Aukcja Dzieł Sztuki / 4 maja 2014

77. Czesław Rzepiński | Portret kobiety

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiPortret kobiety
77
Portret kobiety

Czesław Rzepiński (1905 Strusowa k. Trembowli - 1995 Kraków)

Portret kobiety

olej, płótno, 65 x 50 cm
sygn. l.g.: Rzepiński
Czesław Rzepiński Był słuchaczem Wolnej Szkoły Malarskiej w Krakowie oraz studentem krakowskiej ASP w pracowniach W. Jarockiego, W. Weissa i F. Kowarskiego. Studia kontynuował w Paryżu pod kierunkiem J. Pankiewicza. Należał do grupy ?Zwornik?. Po wojnie został profesorem krakowskiej ASP, czterokrotnie był też jej rektorem. Wystawiał w Paryżu na Salonie Jesiennym, miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Związany był z nurtem polskiego koloryzmu; uprawiał przede wszystkim malarstwo sztalugowe, zajmował się także grafiką, rysunkiem i malarstwem ściennym. Malował pejzaże, martwe natury i portrety.
Cena wylicytowana
8 500 zł