Varia 35 / 20 maja 2020

85. Czesław Rzepiński | Maja Rzepińska przy pracy

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 35Maja Rzepińska przy pracy
85
Maja Rzepińska przy pracy

Czesław Rzepiński (1905 Strusowa k. Trembowli - 1995 Kraków)

Maja Rzepińska przy pracy

akwarela, ołówek, 15 x 21 cm w świetle passe-partout, sygn. p.g.: Kochanemu... Rzepiński

Czesław Rzepiński Był słuchaczem Wolnej Szkoły Malarskiej w Krakowie oraz studentem krakowskiej ASP w pracowniach W. Jarockiego, W. Weissa i F. Kowarskiego. Studia kontynuował w Paryżu pod kierunkiem J. Pankiewicza. Należał do grupy ?Zwornik?. Po wojnie został profesorem krakowskiej ASP, czterokrotnie był też jej rektorem. Wystawiał w Paryżu na Salonie Jesiennym, miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Związany był z nurtem polskiego koloryzmu; uprawiał przede wszystkim malarstwo sztalugowe, zajmował się także grafiką, rysunkiem i malarstwem ściennym. Malował pejzaże, martwe natury i portrety.
Cena wylicytowana
1 200 zł