olej, płótno, 80 × 127
sygn. p. d.: Carl Zimmerman
Carl Zimmermann
Niemiecki pejzażysta, malujący głównie motywy zwierzęce i myśliwskie. Był uczniem Paula Friedricha Meyerheima i Eugena Brachta. Początkowo działał w Monachium, później w Berlinie, a następnie od 1915 roku w Goslar.