Aukcja Świąteczna / 17 grudnia 2022

7. Carl Gustav Rodde | Pejzaż ze sztafażem

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ŚwiątecznaPejzaż ze sztafażem
Carl Gustav Rodde | Pejzaż ze sztafażemCarl Gustav Rodde | Pejzaż ze sztafażem

Carl Gustav Rodde (1830 Gdańsk - 1906 Berlin)

Pejzaż ze sztafażem

olej, płótno, 78 x 111 cm
sygn. p. d.: C. G. Rodde f. Df.

Carl Gustav Rodde

Kształcił się w gdańskiej Szkole Sztuki i Rzemiosła Artystycznego pod kierunkiem Johanna Carla Schulza, następnie zaś w Düsseldorfie, w pracowniach pejzażystów Johanna Wilhelma Schirmera i Carla Lessinga. W latach 1857–1861, jako stypendysta fundacji brata króla pruskiego, księcia Wilhelma, naukę malarstwa pejzażowego kontynuował we Włoszech. Związany był z Weimarem, Gdańskiem i Berlinem, wykładając na tamtejszych uczelniach. Znaczną część spuścizny artysty stanowią nastrojowe pejzaże włoskie, w których światło i perspektywa odgrywają znaczącą rolę. Malował również widoki Gdańska i okolic. Obrazy artysty znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz w Galerii Narodowej w Berlinie.

Cena wylicytowana
0 zł