Sztuka Świata / 3 listopada 2016

129. Budda Sakjamuni, Tybet, 16 w.

Strona głównaAukcje archiwalneSztuka ŚwiataBudda Sakjamuni, Tybet, 16 w.
129
Budda Sakjamuni, Tybet, 16 w.

Budda Sakjamuni, Tybet, 16 w.

brąz złocony, wys. 17,5 cm

Ukazany na lotosowym tronie, prawa dłoń w geście bhumisparsha mudra, lewa spoczywa na kolanie, ubrany w mnisie szaty, twarz wyraża spokój, usta są uśmiechnięte, skręcone pukle włosów wieńczy ushnisha. Figura pochodzi z prywatnej, europejskiej kolekcji.

Cena wylicytowana
14 000 zł