Aukcja ze zbiorów kolekcjonera / 22 września 2021

8. Bożenna Biskupska | Klatka II, 2001

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ze zbiorów kolekcjoneraKlatka II, 2001
klatka-ii-2001-bozenna-biskupska

Bożenna Biskupska (ur.1952 Warszawa)

Klatka II, 2001

olej, płótno, 130 x 89 cm, sygn. i dat. p.d.: Biskupska 2001, sygn, dat. i opisany na odwrocie: Bożenna Biskupska | Klatka II 2001 | 130 x 89 olej | płótno

Bożenna Biskupska W latach 1970–72 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, a od 1972–1976 w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni Tadeusza Dominika. Wystawia swoje prace w całej Polsce oraz za granicą. Otrzymała I nagrodę na Międzynarodowym Biennale Miniatury Tkackiej (1982 r. Savaria Museum, Węgry) oraz nagrodę im. Stanisława Wyspiańskiego za malarstwo i rzeźbę w 1984, w tym samym roku została stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. W 2004 wraz z Zygmuntem Rytką założyła Fundację Sztuki Współczesnej In Situ, działająca głównie na terenie Warszawy oraz w Sokołowsku. Uprawia malarstwo i rzeźbę, pracuje w różnych materiałach. Zainteresowania twórcze rzeźbiarki oscylują wokół człowieka.