Aukcja Sztuki Współczesnej / 4 kwietnia 2020

22. Bogusław Szwacz | Horme klasyczne No. 6, 1975

Aukcja dziAukcje archiwalneAukcja Sztuki WspółczesnejHorme klasyczne No. 6, 1975
Horme klasyczne No. 6, 1975 - 1Horme klasyczne No. 6, 1975 - 2

Bogusław Szwacz (1912–2009)

Horme klasyczne No. 6, 1975

technika mieszana, olej, tempera, płótno naklejone na płytę, 41,5 × 101,5 cm, opisany na odwrocie: 1975 |GODŁO HORME 75 B |HORME KLASYCZNE No.6 |TECHNIKA MIESZANA TEMP. OLEJ |WYMIARY: 40 cm x 99 cm cena 25 000 zł |W WARSZAWA powtórzone na blejtramie, powyżej: KONKURS IM. Z. SPYCHALSKIEGO POZNAŃ 1975

– Wystawa II Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego na Obraz im. Jana Spychalskiego, Biuro Wystaw Artystycznych „Arsenał”, Poznań 1975

W 1964 roku artysta sformułował oryginalną koncepcję Sztuki Poruszania Wyobraźni: Ars-Horme, zgodnie z którą tworzył do końca życia. Koncepcja Ars-Horme (Sztuki Poruszania Wyobraźni) konkretyzuje się w obrazach, których odmiany określają terminy ars-hormegram, ars-hormegraf i ars-hormegryf. Są to kompozycje budowane z drobnych form, których rytmy i zagęszczenia na płaszczyźnie są dodatkowo akcentowane fakturą i kolorem.