Aukcja Rzemiosła i Biżuterii / 8 grudnia 2018

97. Biurko-praska z nadstawą

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Rzemiosła i BiżuteriiBiurko-praska z nadstawą
97
Biurko-praska z nadstawą - 1Biurko-praska z nadstawą - 2

Biurko-praska z nadstawą

Warsztat kolbuszowski, 2 poł. XVIII w.
biurko 4-szufladowe na 4 nóżkach, z odchylonym pulpitem i nadstawą z 4 szufladkami; konstrukcja z drewna sosnowego, intarsje z drewna orzecha, czeczoty orzechowej, bukszpanu, czarnego dębu; wys. całk. 168 cm (w tym nadstawa wys. 68 cm), szer. 96 cm, gł. 49 cm; stan zachowania bardzo dobry

Charakter mebla, rodzaj użytych gatunków drewna oraz tradycja rodzinna właścicieli skłaniają do uznania tego mebla za wyjątkowo cenny i rzadki wyrób polski z 2 poł. XVIII wieku, powstały w jednym z warsztatów kolbuszowskich.

Cena wylicytowana
50 000 zł