72 Aukcja Młodej Sztuki / 20 czerwca 2018

14. Bartłomiej Kulpa | Katharsis, 2015

HomeAukcje archiwalne72 Aukcja Młodej SztukiKatharsis, 2015
Katharsis, 2015

Bartłomiej Kulpa (ur. 1997)

Katharsis, 2015

olej, akryl, haft, przyklejane i doszywane materiały, płótno, 3 x 120 x 100 cm, sygn. na odwrocie: Bartłomiej Kulpa 2015

Bartłomiej Kulpa Ur. w 1997 r. w Warszawie. Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Obecnie student II roku na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa. Uczęszcza do pracowni malarstwa prof. Stanisława Baja i pracowni rysunku prof. Antoniego Starowieyskiego. Laureat wielu konkursów plastycznych. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych i dwóch wystawach indywidualnych. Laureat 3. Nagrody XXIII Ogólnopolskiego pleneru rysunkowo-malarskiego im. Krystyny Drążkiewicz dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych (Kazimierz Biskupi 2015). W 2017 r. otrzymał Nagrodę Grzegorza Kowalika przyznaną przez Radę Wydziału Malarstwa ASP.