18 Aukcja Sztuki XXI Wieku / 7 marca 2020

37. Bartek Otocki | Bez tytułu, z cyklu "Saudade", 2019

Strona głównaAukcje archiwalne18 Aukcja Sztuki XXI Wieku Bez tytułu, z cyklu "Saudade", 2019
37
Bez tytułu, z cyklu

Bartek Otocki (ur. 1978)

Bez tytułu, z cyklu "Saudade", 2019

olej, płótno, 80 x 105 cm, sygnowany na odwrocie: 'z cyklu "SAUDADE" B. OTOCKI 2019'

Bartek Otocki
Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Hungera na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (2003); doktorat na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2011); habilitacja na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2014). W latach 2003–2012 asystent, następnie adiunkt w pracowni malarstwa i rysunku na Wydziale Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP. Od 2012 roku prowadzi pracownię rysunku na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, od 2014 roku pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Malarz i fotograf, kurator, juror konkursów malarskich. Autor czterech cykli prac: „Portrety pamięciowe”, „Alchemia Iluzji”, „Czy jest bezpiecznie/Is it safe?” i „Yang!”. Uczestnik ponad 50 wystaw indywidualnych i zbiorowych m. in. w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Galerii Bielskiej BWA, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.
Cena wylicytowana
4 800 zł