21 Aukcja Sztuki XXI wieku / 23 stycznia 2021

12. Bartek Materka | Bez tytułu

Strona głównaAukcje nadchodzące21 Aukcja Sztuki XXI wiekuBez tytułu
Bartek Materka | Bez tytułuBartek Materka | Bez tytułu

Bartek Materka (ur. 1973)

Bez tytułu

olej, asamblaż, płótno, 60 x 57 cm, sygnowany na odwrocie: wystawa | w Krakowie | [nieczytelne] | Bartek Materka

Bartek Materka
Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w 2004 roku. W 2005 roku został laureatem III nagrody w 37. Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2005”. Rok później uzyskał stypendium artystyczne w Vermont Studio Center (Johnson, USA). Autor kilku wystaw indywidualnych m.in. w Galerii Raster w Warszawie (2004, 2007); Bunkrze Sztuki w Krakowie (2010); Galerie Wolfgang Gmyrek w Düsseldorfie (2010); Galerie Virginie Louvet w Paryżu (2013); Campoi Gallery w Monachium (2014); Mathare Art Gallery w Nairobi (2016). Prace Materki można było również oglądać podczas szeregu wystaw zbiorowych, m.in. w Rental Gallery w Los Angeles (2006); Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie (2006); CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie (2008); Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie (2014); National Museum of XXI Century Arts w Rzymie (2016). Prace artysty znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce i zagranicą oraz w zbiorach publicznych: Muzeum Narodowym w Gdańsku; Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie.
Estymacja:
9 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza:
6 000 zł