Aukcja Militariów / 2 kwietnia 2016

4. Artysta nieokreślony | Scena batalistyczna

HomeAukcje archiwalneAukcja MilitariówScena batalistyczna
Scena batalistyczna

Artysta nieokreślony (Polska, XVII/XVIII w.)

Scena batalistyczna

olej, płótno, 77 x 112 cm;
obraz przedstawia zapewne bitwę pod Warną, stoczoną 10 listopada 1444 roku pomiędzy oddziałami polsko-węgierskimi, pod dowództwem króla Władysław III, a wojskami tureckimi, pod dowództwem sułtana Murada II.

Cena wylicytowana
8 500 zł