35 Aukcja Sztuki XXI wieku® / 13 kwietnia 2024

16. Artur Przebindowski | Megalopolis XCVIII, 2023

Strona głównaAukcje archiwalne35 Aukcja Sztuki XXI wieku®Megalopolis XCVIII, 2023
Artur Przebindowski | Megalopolis XCVIII, 2023

Artur Przebindowski (ur. 1967)

Megalopolis XCVIII, 2023

akryl, płótno, 115 x 150 cm, sygnowany p.d.: 'ARTUR PRZEBINDOWSKI'

2023 – wystawa indywidualna „Zaczyna świtać, kiedy jest najciemniej. Obrazy i mini obiekty”, Galeria Dystans, Kraków

Artur Przebindowski
Absolwent ASP w Krakowie. W 1993 roku obronił dyplom w pracowni prof. Romana Banaszewskiego w 1993 roku. Uczestnik licznych konkursów i festiwali malarstwa: „Bielskiej Jesieni”, Galeria Bielska BWA (1995, 1997, 2011), „Triennale Małych Form Malarskich”, Galeria Wozownia, Toruń (1997, 2007), Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (1996, 2006, 2008, 2010). Najważniejsze osiągnięcia artystyczne: 1998 – Grand Prix w konkursie malarskim „Prysznic – narodziny przyjemności” w Bad Zwischenahn (Niemcy); 2010 – Grand Prix MKiDN na XXIII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie; 2011 – wyróżnienia na 40. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2011”. Autor ponad dwudziestu wystaw indywidualnych i uczestnik szeregu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą (m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Grecji, Stanach Zjednoczonch, Japonii).