olej, płyta, 48,5 × 70 cm
sygn. i dat. p. g.: Kolnik 919
Artur Kolnik Malarz żydowskiego pochodzenia, reprezentant ekspresjonizmu w sztuce. W latach 1908–1914 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Józefa Mehoffera. Podczas wojny zetknął się z Isidorem Kaufmannem, którego twórczość zrobiła na nim duże wrażenie. W 1918 r. zamieszkał w Czerniowcach, gdzie utrzymywał kontakty towarzyskie z tamtejszym środowiskiem artystycznym: Icykiem Mangerem, Rose Ausländer oraz Elislerem Steinbargiem. Tam pracował jako ilustrator podręczników do nauki jidysz i bajek napisanych przez Steinbarga. W 1931 r. przeniósł się do Paryża, gdzie dalej trudnił się jako ilustrator czasopism poświęconych modzie. Kolnik był członkiem Zrzeszenia Żydowskich Artystów Malarzy i Rzeźbiarzy. Jego prace były wystawiane w Nowym Jorku, gdzie zyskały uznanie tamtejszego społeczeństwa.