Aukcja Dzieł Sztuki / 28 listopada 2015

18. Arthur J.S. Nikutowski | Na wsi

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiNa wsi
Na wsi

Arthur J.S. Nikutowski (1830 Kanie Iławieckie - 1888 Düsseldorf)

Na wsi

olej, płótno, 28 × 23 cm
sygn. p. d.: A. Nikutowski (??)

Arthur J.S. Nikutowski Artur Nikutowski (Arthur Johannes Severin Nikutowski) (ur. 1830 w Kaniach Iławieckich (Salwarschienen) w Prusach Wschodnich, zm. 1888 w Düsseldorfie). Malarz pochodzenia polskiego. Tworzył obrazy o tematyce historycznej i batalistycznej. Rozpoczął studia malarskie w Królewcu, ukończył Akademię Düsseldorfską pod kierunkiem Karla Friedricha Lessinga. Od 1859 mieszkał na stałe w Düsseldorfie. Do jego obrazów o tematyce polskiej należą, m.in. Flisacy Polscy, Powrót Zwycięzcy, Pogrzeb Żołnierza Polskiego, Zesłanie na Sybir. Syn ? Erich Nikutowski, malarz pejzażysta (1872 Düsseldorf - 1921 Kaub a. Rhein). [edytuj] Bibliografia [1] Biografia W Wikimedia Commons znajdują się multimedia związane z tematem: Artur Nikutowski --------------------------------------------------------------------------------
Cena wylicytowana
4 800 zł