73 Aukcja Młodej Sztuki / 17 października 2018

65. Arkadiusz Mężyński | New York in the rain, 2018

Strona głównaAukcje archiwalne73 Aukcja Młodej SztukiNew York in the rain, 2018
65
New York in the rain, 2018

Arkadiusz Mężyński (ur. 1978)

New York in the rain, 2018

olej, płótno, 80 x 100 cm, sygn. p.d.: MĘŻYŃSKI

Arkadiusz Mężyński
Przedstawiciel realizmu magicznego i surrealizmu. Wiele z jego dzieł można zaliczyć do nurtu steampunku. Kreuje rzeczywistość alternatywną łącząc w niezwykły sposób znane osiągnięcia nauki i techniki z elementami nierealnymi. Przez te zabiegi stara się oderwać widza od codzienności, a następnie przenieść do innego świata, który go zainspiruje, wywoła emocje, skłoni do zastanowienia...
W swojej twórczości nie tylko podróżuje przez epoki historyczne, ale tworzy również światy alternatywne i wizje przyszłości. W wielu obrazach artysty można bez trudu dostrzec fascynację Wszechświatem, nauką i architekturą. Jego prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i za granicą.

Cena wylicytowana
1 000 zł