Varia® 47 / 25 czerwca 2022

23. Antoni Uniechowski | Spacer, 1946 r.

Strona głównaAukcje archiwalneVaria® 47Spacer, 1946 r.
Antoni Uniechowski | Spacer, 1946 r.

Antoni Uniechowski (1903 Wilno-1976 Warszawa)

Spacer, 1946 r.

tusz, akwarela, papier, 19 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: „AU46”

Antoni Uniechowski
Malarz, rysownik, scenograf. Studiował w latach 1923–1930 w warszawskiej ASP. W swej twórczości przede wszystkim zajmował się ilustracją książkową (m. in. do powieści Bolesława Prusa oraz Lwa Tołstoja). Współpracował z „Przekrojem”. Artysta posługiwał się tuszem, piórkiem, gwaszem oraz akwarelą. Jego rysunki charakteryzują się swobodną i lekką kreską.
Cena wylicytowana
1 900 zł